VÍTĚZOVÉ ARD MNICHOV 2024
&
Laureáti Mezinárodní soutěže Carla Nielsena v Kodani 2023
&
Mezinárodní soutěže dechových kvintet v Bukurešti BIMC 2019
Dechový soubor Alinde Quintet byl založen na začátku roku 2019 mladými hudebníky v Praze. Jeho nynějšími členy jsou Anna Talácková (flétna), Barbora Trnčíková (hoboj), David Šimeček (klarinet), Kryštof Koska (lesní roh), Petr Sedlák (fagot), kteří studovali na prestižních univerzitách v Londýně, Bruselu, Lublani, Lyonu, Praze a Brně.
Již krátce po svém vzniku soubor vyhrál 1. cenu v mezinárodní konkurenci dechových kvintet na Bucharest International Music Competition a zanedlouho také 1. cenu v komorní hře v ODIN International Music Competition a 3. cenu z Mezinárodní soutěže komorních souborů OPUS. Zásadním úspěchem bylo získání 3. ceny v Mezinárodní soutěži komorní hry Carla Nielsena v Kodani v roce 2023 a účast ve finále soutěže ROSL v Londýně. Cesta Alinde Quintetu vyvrcholila v roce 2024 vítězstvím v Mezinárodní hudební soutěži ARD v Mnichově.
Členové souboru zastávají vedoucí pozice v předních českých i zahraničních orchestrech - v Orchestru Národního divadla, Filharmonii Brno, Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK, Münchner Symphoniker, zároveň působí v České filharmonii, Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a v PKF - Prague Philharmonia. Své orchestrální zkušenosti v minulosti získávali mj. ve věhlasných mládežnických orchestrech Gustav Mahler Jugendorchester a European Union Youth Orchestra.
Jako sólisté získali ocenění v mnoha mezinárodních i národních soutěžích - Mezinárodní interpretační soutěž Pražské Jaro, Mezinárodní soutěž v Chieri, Mezinárodní soutěž Pro Bohemia Ostrava, Mezinárodní soutěž Žestě Brno.
ANNA TALÁCKOVÁ / flétna
V roce 2019 získala 2. cenu na mezinárodní soutěži Pražské Jaro, stala se tak po dlouhé pauze 38 let další českou laureátkou této soutšže v oboru flétna. V roce 2018 stala se semifinalistkou Markneukirchen International Instrumental Competition. Po hudebních začátcích na ZUŠ ve Skutči a na pražském Gymnáziu Jana Nerudy ve třídě Jana Nováka vystudovala Pražskou konzervatoř a Ostravskou univerzitu pod vedením Jana Ostrého. Zúčastnila se zahraničních studijních stáží v Bruselu a Lublani, navštívila také řadu flétnových kurzů, z nichž si nejvíce cení dlouholeté spolupráce s profesory Gaby Pas-Van Riet a Philippem Bernoldem. Je členkou Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.
BARBORA TRNČÍKOVÁ / hoboj
Je vítězkou mezinárodní soutěže v italském Chieri, absolutní vítězkou Pro Bohemia Ostrava a Soutěžní přehlídky konzervatoří. Po absolvování Gymnázia Jana Nerudy ve třídě Pavla Tylšara nastoupila na pražskou HAMU, kde nyní studuje v rámci doktorského programu. Část svých studií strávila na zahraničních stážích v Lyonu a Londýně. Absolvovala orchestrální akademii při České Filharmonii a PKF - Prague Philharmonia a zúčastnila se několika turné prestižních mládežnických orchestrů Gustav Mahler Jugendorchester a European Union Youth Orchestra. Působila ve Filharmonii Brno a Orchestru Národního divadla v Praze a v současnosti zastává pozici 1. hobojistky České Filharmonie. Své vzdělání na poli komorní hudby rozvíjela zejména díky Akademii komorní hudby, vedle dechového kvinteta založila také dechové trio Slavic.
DAVID ŠIMEČEK / klarinet
Již v dětství se stal laureátem soutěže Concertino Praga, Soutěžní přehlídky konzervatoří, Mládí Bohuslava Martič v Poličce a Czech Clarinet Art v Hořicích. Po maturitě na všeobecném gymnáziu nastoupil na Konzervatoř České Budějovice do třídy Zdeňka Urbánka, následně studoval ve třídě profesorů Milana Poláka a Víta Spilky na JAMU v Brně, kde nyní pokračuje v doktorském programu. Již během svých studií na konzervatoři úspěšně vykonal konkurz do Orchestru Národního divadla, kde zastává pozici zástupce vedoucího klarinetové skupiny. Byl členem orchestrální akademie České filharmonie, prestižního European Union Youth Orchestra, se kterým se zúčastnil několika zahraničních turné a působí také v ansámblu L’Armonia Terrena. Je členem komorního souboru Quasi Trio.
KRYŠTOF KOSKA / lesní roh
K jeho největším soutěžním úspěchům patří 2. cena ze souěže Žestě Brno, 1. cena a absolutní vítězství ve svém oboru ze soutěže Pardubické dechy a 1. cena a titul absolutního vítěze Soutěže konzervatoří v Teplicích. Své studium hudby otevřel hrou na housle, lesní roh a klavír na ZUŠ v Hlučíně, následně pokračoval na brněnské konzervatoři ve třídě Jindřicha Petráše a nyní je posluchačem na pražské HAMU ve třídě Ondřeje Vrabce a Jana Vobořila. Působil jako první hornista operního orchestru Moravského divadla v Olomouci. V současnosti tutéž pozici zastává v Orchestru Národního divadla v Praze, působí v České filharmonii, Prague Philharmonia a Moravia Brass Bandu. Se svým bratrem hornistou Mikulášem Koskou by rád navázal na tradici bratrů hornistů Zdeňka a Bedřicha Tylšarových.
PETR SEDLÁK / fagot
Po absolvování studia na Konzervatoři v Brně rozvíjel dále své hudební nadání na prestižní Royal College of Music v Londýně, kde získal magisterský titul ve dvojoboru fagot a dirigování. Byl členem orchestrální akademie English National Opera, BBC Symphony Orchestra, České Filharmonie, Filharmonie Brno a Orchestru mladých Evropské Unie EUYO. Petr je laureátem Mezinárodní soutěže dechových nástrojů Brno (2013, 2015) a soutěže Pro Bohemia Ostrava a v roce 2022 se stal nejúspěšnějším českým účastníkem fagotové souěže Pražského Jara. Působil na pozici zástupce vedoucího skupiny fagotů v orchestru Mnichovských symfoniků, je hostujícím hráčem v BBC Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Bath Festival Orchestra a v současnosti působí na pozici sólofagotisty Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a Prague Philharmonia.