Alinde Quintet photo 10

Vítězové Mezinárodní soutěže dechových kvintet v Bukurešti BIMC 2019

Vítězové Mezinárodní soutěže komorních souborů ODIN 2020

&

Laureáti Mezinárodní soutěže komorních souborů OPUS 2021 v Krakowě

Dechový soubor Alinde Quintet byl založen na začátku roku 2019 mladými hudebníky v Praze. Jeho nynějšími členy jsou Anna Talácková (flétna), Barbora Trnčíková (hoboj), David Šimeček (klarinet), Kryštof Koska (lesní roh), Adam Plšek (fagot), kteří studovali na prestižních univerzitách v Londýně, Bruselu, Basileji, Lublani, Lyonu, Praze a Brně. 
 

Již krátce po svém vzniku soubor vyhrál 1. cenu v mezinárodní konkurenci dechových kvintet na Bucharest International Music Competition a zanedlouho také 1. cenu v komorní hře v ODIN International Music Competition. 

 

Členové souboru jsou zkušenými orchestrálními hráči působícími v České filharmonii, Orchestru Národního divadla, PKF - Prague Philharmonia, Gustav Mahler Jugendorchester, European Union Youth Orchestra, Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, Fiharmonii Brno ad.

 

Jako sólisté získali ocenění v mnoha mezinárodních i národních soutěžích - Mezinárodní interpretační soutěž Pražské Jaro, Mezinárodní soutěž v Chieri, Mezinárodní soutěž Pro Bohemia Ostrava, Mezinárodní soutěž Žestě Brno.

ANNA TALÁCKOVÁ / flétna

V roce 2019 získala 2. cenu na mezinárodní soutěži Pražské Jaro, stala se tak po dlouhé pauze 38 let první českou laureátkou této soutěže. Již dříve získala ocenění na soutěžích Flautiada v Bratislavě, Mezinárodní dechové soutěži ve Wroclawi, Soutěžní přehlídce konzervatoří a stala se semifinalistkou Markneukirchen International Instrumental Competition. Po absolvování ZUŠ ve Skutči a Gymnázia Jana Nerudy nastoupila na Pražskou konzervatoř a Ostravskou univerzitu do třídy profesora Jana Ostrého. Zúčastnila se zahraničních studijních stáží v Bruselu a Lublani a nyní je studentkou magisterského cyklu na Universität für Musik v Saarbrückenu. Je členkou Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

BARBORA TRNČÍKOVÁ / hoboj

Je vítězkou mezinárodní soutěže v italském Chieri, absolutní vítězkou Pro Bohemia Ostrava a Soutěžní přehlídky konzervatoří. Po absolvování Gymnázia Jana Nerudy ve třídě Pavla Tylšara nastoupila na pražskou HAMU. Část svých studií strávila na zahraničních stážích v Lyonu a Londýně. Je členkou orchestrálních akademií České filharmonie, PKF - Prague Philharmonia, a zúčastnila se několika turné prestižních mládežnických orchestrů Gustav Mahler Jugendorchester a European Union Youth Orchestra. V současnosti působí na pozici 1. hobojistky ve Filharmonii Brno. Je členkou Akademie komorní hudby, dechového tria Slavic, dechového kvinteta Alinde Quintet a je zařazena na Listinu mladých umělců Nadace Českého hudebního fondu.

DAVID ŠIMEČEK / klarinet

Je výrazným talentem a držitelem soutěžních ocenění již od dětství, je laureátem Concertino Praga, Soutěžní přehlídky konzervatoří, Mládí Bohuslava Martinů v Poličce a Czech Clarinet Art v Hořicích. Po maturitě na všeobecném gymnáziu nastoupil na Konzervatoř České Budějovice. Již za studií úspěšně vykonal konkurz do Orchestru Národního divadla, kde nyní působí zároveň při studiu magisterského cyklu na JAMU v Brně ve třídě profesorů Milana Poláka a Víta Spilky. Absolvoval stáž v rámci orchestrální akademie České filharmonie, prestižního European Union Youth Orchestra, se kterým absolvoval několik zahraničních turné a působí také v ansámblu L’Armonia Terrena.

KRYŠTOF KOSKA / lesní roh

Docházel na ZUŠ v Hlučíně, kde se věnoval zprvu hře na housle, poté na lesní roh a následně na klavír. K jeho největším dosavadním úspěchům patří 2. cena ze soutěže Žestě Brno, 1. cena a absolutní vítězství ve svém oboru ze soutěže Pardubické dechy a 1. cena a titul absolutního vítěze soutěže konzervatoří v Teplicích. V roce 2019 završil absolutoriem své studium na brněnské konzervatoři ve třídě prof. Jindřicha Petráše. Nyní studuje na HAMU v Praze ve třídě Ondřeje Vrabce a Jana Vobořila. V roce 2019 působil jako první hornista operního orchestru Moravského divadla v Olomouci. V současnosti je členem Orchestru Národního divadla, České filharmonie a Moravia Brass Bandu. Se svým bratrem – hornistou Mikulášem Koskou – by rád navázal na tradici bratrů - hornistů Zdeňka a Bedřicha Tylšarových.

ADAM PLŠEK / fagot

Je vítězem rozhlasové soutěže Concertino Praga 2016. Hru na fagot začal studovat u Pavla Feldmanna v Brně. Je absolventem Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy ve třídě profesora Lukáše Kořínka a Pražské konzervatoře ve třídě profesora Ondřeje Roskovce. Během studia vystoupil sólově ve Dvořákově síni Rudolfina za doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a v rámci abonentního cyklu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Zúčastnil se mistrovských kurzů s fagotisty Dagem Jensenem a Bencem Bogányim. Je členem dechového kvinteta Alinde Quintet a dechového souboru Tria Ligna. Nyní studuje bakalářský cyklus na Hochschule für Musik v Basileji ve třídě prof. Sergia Azzoliniho.